Rekonstrukcja szafy

Cel

Uporządkowana, przejrzysta szafa, w której znajdują tylko rzeczy idealne, a Ty zawsze wiesz co masz na siebie włożyć

Przebieg

Przyjrzę się każdej z Twoich rzeczy i podzielę na różne kategorie. Pozbędziemy się rzeczy nieodpowiednich do Twojego typu kolorystycznego i typu sylwetki, rzeczy zniszczonych oraz niepasujących do Twojej osobowości. Znajdę też sposób na rzeczy, które pełnią już tylko funkcję pamiątek czy rzeczy w nieodpowiednim rozmiarze, a to co po przeglądzie pozostanie w Twojej szafie, nabierze nowej jakości, ponieważ pokażę Ci, jak zestawiać te rzeczy na nowo. Będziesz zaskoczona, jak duży potencjał drzemie w ubraniach, którym nie dawałaś szansy.

Podsumowanie

Stworzę listę zakupów, podpowiem Ci co warto zmienić w układzie garderoby, by była bardziej funkcjonalna, a nowe zestawy uwiecznię na zdjęciach, które otrzymasz ode mnie w formie ebooka wraz ze wskazówkami dotyczącymi Twojego typu kolorystycznego i typu sylwetki.

Cennik

1500
  • jedno spotkanie do 5 godzin
  • rabat 200 zł dla stałych klientów
    (już od drugiego spotkania)

FAQ

Najczęściej jest to 4-5 godzin. W ramach spotkania segregujemy zawartość Twojej szafy na kategorie (fotografuję je, by nie uleciały z pamięci), z rzeczy które zostaną w szafie tworzę inspirujące zestawy, sporządzam listę zakupów, która pozwoli Ci efektywnie uzupełnić garderobę, gdy wybierzesz się do sklepów oraz uczę Cię jak najefektywniej wykorzystywać zawartość swojej garderoby z uwzględnieniem Twojego typu kolorystycznego i rodzaju sylwetki. Jeśli masz naprawdę bardzo dużo rzeczy czasem może się zdarzyć, że przekroczymy zaplanowane 5 godzin, jednak sytuacja ta zdarza się niezwykle rzadko.

Pracuję 7 dni w tygodniu, by móc dostosować się do kalendarza moich klientów. Jeśli pracujesz pn-pt od rana, to spotkamy się albo w godzinach po południowych albo w weekend. Jeśli możesz pozwolić sobie na spotkanie w tygodniu od rana, również znajdę dla Ciebie termin.

Oczywiście! Jeśli wiesz, że w Twojej szafie wiszą rzeczy sprzed wielu lat, masz problem z wyrzucaniem rzeczy, które „jeszcze mogą się przydać” lub potrzebujesz zmian w swoim wizerunku, ta usługa pomoże Cię na pewno.

Analiza sylwetki oraz typu kolorystycznego jest stałym elementem porządkowania garderoby, ponieważ informacje określone w ten sposób są punktem wyjścia do tego, by zostawić w trakcie selekcjonowania tylko rzeczy pasujące do klientki. Dodatkowo po spotkaniu otrzymasz ebook z informacjami na temat Twojego typu kolorystycznego.

Nie musisz niczego wyciągać z szaf, ale zastanów się gdzie trzymasz rzeczy (szafy, pawlacze, strych, piwnica, schowki, pudła itp.), tak byś mogła na samym początku spotkania pokazać mi całą zawartość. To pozwoli mi przyjąć konkretne tempo pracy. Odbierz rzeczy z pralni i od krawcowej czy buty od szewca, tak byśmy mogli uporządkować wszystko, co masz w swoim posiadaniu.

Rekomenduję przyjrzenie się nawet takim rzeczom, ponieważ dzięki temu pozbędziemy się tych, które faktycznie nie mają potencjału, ale z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że z każdej nawet zupełnie niepozornej zawartości garderoby można wyciągnąć nową jakość i choć część rzeczy zachować tworząc z nich nowe zestawy. To jest ta sytuacja, której tak często słyszę „Nigdy nie spodziewałabym się, że moja szafa ma taki potencjał”.

Ubrania, biżuterię, buty, torebki, okrycia wierzchnie. Sama zdecydujesz czy chcesz przejrzeć ze mną również bieliznę oraz stroje sportowe.

W trakcie przeglądu szafy tworzymy kategorię rzeczy, który powinny zniknąć z Twojego domu. Oznacza to, że znajdą się w niej ubrania i dodatki, które do niczego się już nie nadają, są w złym stanie, nie pasują do Twojej osobowości, typu kolorystycznego czy rodzaju sylwetki. Jeśli uznasz, że jesteś z pewną rzeczą związana sentymentalnie, możemy odłożyć ją i pozostanie w Twojej szafie (w osobnym miejscu) jako pamiątka. Jednak to będą wyjątki. Moje rekomendacje do wyrzucenia danej rzeczy poparte są zawsze konkretnym argumentem, więc możesz być spokojna, że nie wyrzucę Ci czegoś ot tak… To ty oczywiście na końcu zdecydujesz czy się ze mną zgadzasz, ale uwierz mi, po bardzo krótkim czasie nie poczujesz braku tych rzeczy, dlatego wiem, że nie warto zostawiać ich nawet „na wszelki wypadek”.

Bądź spokojna, nigdy nie zdarzyła się taka sytuacja, by po moim wyjściu w szafie została garstka ubrań i dodatków. Będziesz zaskoczona tym, że z pewnych rzeczy, którym nie dawałaś już wiele szans, da się stworzyć nowe zestawy i zbudować z nich stylizacje, które wprowadzą świeżość do Twojego wizerunku. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, w której z określonych powodów uznamy, że potrzebne są spore zmiany wizerunku (a co za tym idzie wymiany większości garderoby), ale nie zostawię Cię z niczym. Znajdziemy na to rozwiązanie.

Musimy rozważyć dwie kategorie: rzeczy w dobrym stanie ale nie pasujące do Ciebie oraz rzeczy w złym stanie, których nie warto dawać nikomu. W pierwszej sytuacji możesz zaprosić koleżanki na kawę, by każda wybrała coś dla siebie, możesz sprzedać te rzeczy za pośrednictwem serwisów internetowych czy stacjonarnych sklepów z używaną odzieżą lub oddać je organizacjom, które wspierają osoby potrzebujące. W drugim przypadku możesz oddać je do sklepów sieciowych, które czasem organizują zbiórki rzeczy do recyclingu lub po prostu je wyrzucić. Nie myśl o tym zbyt długo, ponieważ głównym celem jest sprawne oczyszczenie Twojej przestrzeni.

Nie ma takiej konieczności. W trakcie przeglądu szafy sporządzę listę zakupów, która będzie drogowskazem, co warto będzie dokupić w najbliższym czasie. Możesz więc umówić się ze mną na uzupełnienie szafy lub wybrać się na zakupy samodzielnie.

Nie ma żadnego problemu z dojazdem do klienta w każde miejsce jego zamieszkania, pracuję na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. W przypadku dalszej podróży doliczane są koszty dojazdu.

Zobacz również:

Krąg Kobiecego Stylu

23.05 ruszam z 6-tygodniowym programem Krąg Kobiecego Stylu.