7 PORAD DLA KOBIET PLUS SIZE

Jeśli jesteś jedną z osób o większej sylwetce i chcesz zadbać o swój wizerunek, zapamiętaj kilka zasad, którymi powinnaś się kierować, by wyglądać lepiej przy swoim rozmiarze. Zastanawiasz się, dlaczego taki wpis pojawia się tu tuż po świętach? Ależ zbieżność terminów, jest czysto przypadkowa.

Źródło zdj: instyle.co.uk, elle.com, blogcdn.com, ofsajd.onet.pl, plusmag.pl

1. Kolor czarny wyszczupla

Wiem, że prawdopodobnie nie chcesz tego słyszeć, ale kolor czarny na prawdę nie wyszczupla. Owszem na tej barwie inaczej niż na innych załamuje się światło, więc jedna czy dwie fałdki będą ciut mniej zauważalne, ale nie zmieni on Twojego rozmiaru. Wiem, że to brzmi okrutnie i nie jednokrotnie liczyłaś na cudowną moc tego koloru, ale uwierz mi, zdecydowanie lepiej będziesz wyglądać w wyrazistych kolorach. One  stworzą dużo bardziej pozytywne wrażenie.

2. Rozmiar ma znaczenie

Obserwując osoby plus size i sposób ich ubierania dostrzegam, że robią to na dwa sposoby. Albo noszą bardzo obcisłe ubrania, ponieważ mają wrażenie, że w ten sposób się wyszczuplą albo wręcz odwrotnie, bardzo obszerne ubrania. Zbyt obcisłe ubrania podkreślają niedoskonałości, a nie o to Ci zapewne chodzi, natomiast zbyt obszerne niestety wbrew pozorom nie ukrywają, tylko optycznie powiększają sylwetkę, a i to jak sądzę, nie jest Twoim celem. Noś więc ubrania w swoim rozmiarze. To jedyny sposób na to, by nie być ani większą niż jesteś, ani nazbyt rzucającą się w oczy.  I oto właśnie chodzi, prawda?

3. Dobierz odpowiedni fason

Już wyjaśniłam Ci dlaczego noszenie workowatych ubrań nie spowoduje, że będziesz wyglądać lepiej. Dodam teraz, że dokładnie tak jak każda inna osoba, powinnaś znaleźć swoje atuty. Dekolt? Nadgarstki? Nogi? Wcięcie w talii? Proporcjonalność? To tylko kilka podpowiedzi. Gdy znajdziesz to, co jest w Tobie najlepsze, zacznij tworzyć wizerunek, skupiając uwagę odbiorcy na właśnie tych częściach Twojego ciała. I nie chcę słyszeć, że nie masz w sobie nic ładnego. KAŻDA kobieta i KAŻDY mężczyzna ma atuty. Szukaj tego co jest w Tobie najładniejsze czy najszczuplejsze w stosunku do całej Twojej sylwetki, a nie w stosunku do modelki z wybiegu. Tego porównania prawie nikt nie wygrywa.

4. Cała zadbana

Ja zajmuję się głównie kwestią ubrań i dodatków, jednak zawsze zwracam swoim klientkom uwagę na to, by dbały o całość wizerunku. Piękne włosy oraz odpowiedni makijaż dopełnią właściwie dobrane ubrania i stworzą dopracowany wizerunek, co w połączeniu z uśmiechem na twarzy spowoduje, że figura zejdzie na dalszy plan.

5. Pokochaj bieliznę

Jakiś czas temu napisałam tekst na temat doboru biustonosza, ponieważ jego właściwe dobranie jest niezwykle istotne szczególnie przy dużym biuście. Daje oparcie, odciąża kręgosłup, pięknie kształtuje ciało, które pod ubraniem wygląda bardzo dobrze. Kwestia majtek również jest istotna, ponieważ wbijające się szwy potrafią zepsuć efekt najlepszej sukienki. Warto również wspomnieć o bieliźnie wyszczuplającej typu pasy czy gorsety. Noszą go dziewczyny w różnych rozmiarach i nie jest to żaden wstyd. Oczywiście nie namawiam Cię do odpowiadania gościom na imprezie, gdy Cię skomplementują, że to zasługa wyszczuplającego pasa, bo to Twoja osobista sprawa, ale nie należy też uważać tego za coś wstydliwego.

6. Noś warstwy

Wykorzystaj moc warstw. Wszelkiego rodzaju narzutki, miękkie marynarki czy szale powodują „przecięcie” sylwetki na pionowe części, dzięki czemu ciało wydaje się być smuklejsze. Mistrzynią w wykorzystywaniu tego triku jest Magda Gessler. Jej stylizacje są prawie zawsze oparte na miękkich warstwach, które zmniejszają optycznie jej sylwetkę.

7. Wielkość dodatków

Rozmiar dodatków zawsze powinien być dobrany proporcjonalnie do sylwetki, dlatego odradzam Ci maleńkie kopertówki, bardzo cieniutkie obcasy, krótkie apaszki, czy drobniutkie bransoletki. Kontrast między nimi a Twoją sylwetką może zbudować wrażenie, że jesteś większa niż to jest w rzeczywistości, dlatego średnie i większe będą bardziej spójne z Twoją sylwetką. To samo dotyczy wzorów, unikaj tych najdrobniejszych.

Mam nadzieję, że moje rady będą początkiem lub rozwinięciem Twoich poszukiwań w kreowaniu swojego wizerunku. Tylko nie mów proszę, że nie warto, bo nie masz w sobie nic ładnego. Moimi klientami są kobiety i mężczyźni o bardzo różnych sylwetkach i jeszcze nie zdarzyło mi się nie znaleźć w kimś jego atutów, więc jestem pewna, że i Ty je w sobie masz.

autor: Basia Józefiak

Może zainteresuje Cię również:

Jak rozpoznać dobrą jakość

Warsztaty stylizacji “Pełny remanent wizerunku”

Jak modowych porad dla kobiet 50+