10 POWODÓW, BY PÓJŚĆ NA ZAKUPY ZE STYLISTKĄ

Zastanawiasz się czasem po co zwykłej Kowalskiej czy zwykłemu Kowalskiemu personal shopper? Czy warto wybrać się na zakupy ze stylistką i wydawać pieniądze na usługę wspomagającą czynność, którą w sumie każdy z nas, lepiej bądź gorzej, wykonuje sam? Oto kilka powodów, dla których warto.

download4

1. Zakupy idą bardzo sprawnie

Zdarza Ci się szwendać po sklepach, przerzucać bezsensownie ubrania i z rozdrażnieniem mówić “Nic tu dla mnie nie ma”? A może zakupy są dla Ciebie złem koniecznym, bo po prostu nie lubisz spędzać czasu w sklepach? Na zakupach ze stylistką spędzasz dokładnie tyle czasu ile trzeba, co jest szczególnie przekonywujące dla panów, którzy często nie znoszą wybierania nowych ubrań. Mając konkretny, wcześniej ustalony plan, nie musisz przebywać w sklepach ani minuty więcej niż jest to konieczne. No chyba, że masz ochotę na dodatkową chwilę odprężenia i rozmowę przy kawie.

2. Kupujesz tylko to, co do Ciebie pasuje.

Marzy Ci się garderoba, w której wszystkie Twoje rzeczy pasują do Twojej sylwetki i są w odcieniach, które podkreślają kolorystykę Twojej urody, prawda? Zawsze wybieram dla swoich klientów tylko to, co jest dla nich odpowiednie. A jeśli czasem złamię te zasady, to na pewno będę miała na to dobry argument.

3. Raz na zawsze skończysz z wyrzucaniem pieniędzy w błoto

Przynosisz czasem do domu nowe rzeczy, które potem leżą na dnie Twojej szafy? Inwestycja w spotkanie ze stylistką wydawać się może niemałym wydatkiem. Ale zastanów się chwilę, ile wydałaś na rzeczy, które założyłaś tylko raz lub co gorsze, nigdy nie założyłaś? Szybka kalkulacja może Ci przynieść wynik, który jednoznacznie potwierdzi, że nawet jedno kilkugodzinne spotkanie jest opłacalne. Pozwoli Ci już teraz i w przyszłości zaoszczędzić pieniądze wydawane na nieudane zakupy. Od teraz będą tylko udane.

4. Znajdziesz wreszcie to, czego usilnie szukasz

Zawsze gdy potrzebujesz konkretnej rzeczy, nigdzie jej nie ma. Szukasz np. wąskich spodni i bluzki luźnej w talii, a wciąż masz wrażenie, że półki sklepowe uginają się pod szerokimi spodniami i bluzkami przylegającymi do sylwetki. Dobra stylistka będzie wiedziała, gdzie szukać tego, co jest Ci potrzebne.

5. Możesz spróbować czegoś nowego bez wpadki

Chyba każdy ma czasem ochotę, by kupić coś czego wcześniej nigdy nie nosił, ale nie ma pojęcia z czym tą rzecz połączyć. Dotyczy to zarówna pań (wzorzysta sukienka?) jak i panów (buty typu brogs?). W trakcie spotkania poznajesz nowe rozwiązania, widzisz jak dobrze wygląda ta kolorowa sukienka z nowo zakupioną koszulą czy brogsy z jasnymi spodniami, które zostały kupione pół godziny wcześniej.

download3

6. Znajdziesz stylizację, której pilnie potrzebujesz

Czasem się zdarza, że potrzebujesz pilnie strój na klasowe spotkanie po latach lub z jakichś powodów nie miałaś czasu, by zaplanować w czym pójdziesz na wesele koleżanki, a czasu coraz mniej. Spotkanie ze stylistką pozwoli Ci zaoszczędzić czas, da Ci najlepsze z możliwych rozwiązań, a może fryzurę i makijaż uda się za jednym zamachem załatwić.

7. Uwolnisz się od nachalnych sprzedawców

Po jednym ze spotkań zakupowych usłyszałam od klientki “Oooo, jak zgrabnie udało Ci się wymigać od pomocy tej pani”. Nie zależy mi na tym, by obsługę spławić, bo to oni często wiedzą, gdzie co w sklepie leży i jest w pewnych kwestiach bardzo pomocna, ale wiem też,  jak często moi klienci nie lubią sprzedawców za to, że bywają nachalni lub komplementują ich za byle co. Korzystam więc z pomocy obsługi, ale to ja dokonuję z klientem oceny na temat przymierzanych ubrań.

8. Otrzymasz poradę najlepszą pod słońcem

Wiem, że brzmi to mało skromnie, ale cóż… Nie zawsze mamy kogo zapytać o zdanie, bo np. partner nie ma cierpliwości, koleżanka bądź kumpel nie są obiektywni, a mama albo wszystko wychwala albo wszystko krytykuje. Pomoc personal shopperki wydaje się być idealnym rozwiązaniem, ponieważ profesjonalnie skomentuje każdą przymierzaną rzecz.

9. Rozwiążesz swoje dylematy

Chcesz raz na zawsze rozstrzygnąć czy do Twojej sylwetki pasują np. spódnice ołówkowe, w których tak lubi Cię Twój mąż, a które jednocześnie koleżanka z pracy odradza? Czasem pytam klienta czy woli bym była szczera czy miła. Jest to oczywisty żart, ponieważ miła jestem zawsze, w końcu nie mam powodu by było inaczej, a co do szczerości… Zawsze mówię klientowi, co nie jest jego najmocniejszą stroną, ale zawsze z wyczuciem i w pakiecie z informacją, co zrobić, by ta część ciała nie rzucała się w oczy. Z drugiej strony moja szczerość wyraża się również w tym, że powiem Ci też co jest Twoją najmocniejszą stroną, choć jak doświadczenie pokazuje, ta strona szczerości potrafi szokować jeszcze bardziej, ze względu na brak akceptacji naszych zalet(!). Moi klienci mogą być pewni, szczególnie w tej kategorii nigdy ich nie okłamię.

10. Zrobisz coś tylko dla siebie

Która z nas nie pragnie czasem poświecić trochę czasu tylko sobie? Wiesz, to ten czas, kiedy jesteś w centrum czyjejś uwagi, mąż Cię nie pogania, koleżanki nie rozpraszają, sprzedawcy nie napadają. W spokojnej i przyjaznej atmosferze skupiasz się na swoich potrzebach. Na spotkaniu ze stylistką to Ty jesteś najważniejsza.

Czy te argumenty Cię przekonują? A może korzystałaś już z usług stylistki? Jakie są Twoje doświadczenia? Czy było warto i mogłabyś ten rodzaj usługi polecić swoim znajomym?A

autor: Basia Józefiak – stylistka

Może zainteresuje Cię jeszcze:

Garderoba kapsułowa

Co nosić w tym sezonie – jesień/zima 2015

7 rad dla mężczyzny, jak niewielkim wysiłkiem wyglądać lepiej